استخدام روز


به سایت نتایج زنده خوش آمدید


کلیه مطالب این وبلاگ مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشددانلود رایگان نوماو

استخدام سه هزار نخبه در انجمن نفت ایران در سال 94استخدام سه هزار نخبه در انجمن نفت ایران در سال 94

دیروز

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت به اهمیت بازیابی توان انجمن نفت ایران و دمیدن روح جدیدی از آیین نامه‌ها و نیروهای جدید به آن اشاره کرد و گفت: با هماهنگی انجام شده بزودی انتخابات این انجمن به شکل رسمی برگزار و اعضا انتخاب می‌شوند.
به گزارش ایسنا، محمدرضا مقدم در جلسه هم اندیشی تعدادی از نخبگان دانشگاهی با کارگروه ارتقای ساختار و منزلت انجمن نفت ایران با اشاره به سابقه نفت در ایران و اهمیت آن سالها قبل از صنعتی شدن نفت، اظهار کرد: نفت و صنعت نفت از آمریکا شکل گرفته و به شکلی گسترده در کل دنیا ریشه دوانده است، اما در این دوران نفت برای دربار ایران ناشناخته بود و بدون آگاهی از فواید آن، این ماده را ماده‌ای بدبو و دست و پاگیر می‌دانستند که در ازای مبالغی بسیار محدود به خارجی‌ها فروخته می‌شد.وی با بیان این که نفت در دنیای امروز پیشران صنعتی کشورها شده است، گفت: با شکل گیری این توسعه صنعتی، کشورها به دو گروه کشورهای پیشتاز در صنعت نفت و کشورهای مصرف کننده خدمات صنعتی بدل شدند. کشورهای پیشتاز قدرت طراحی محصول و قدرت بازار را در دست گرفتند و کشورهای دیگر به نحوی دنباله روی آنها شده‌اند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به پیشتازی کشورهایی مثل آمریکا در عرصه‌های مختلف صنعت نفت، خاطرنشان کرد: این کشورها از سالها قبل از انقلاب ما و شاید همزمان با شکل گیری اولیه انجمن نفت ایران، اقدام به شکل گیری انجمن‌های نفت کردند و بسیاری از آنها نظیر IPI تا امروز اعتبار جهانی دارند و سیاستگذاری‌ها و استانداردهای صنعت نفت دنیا را شکل داده و تائید می‌کنند.
مقدم با اشاره به فعالیت انجمن نفت ایران در قبل از انقلاب و تلاش‌هایی که داشته است، گفت: این مجموعه پس از انقلاب تا اوایل دهه ۶٠ متوقف شد و تحت تاثیر فضای جامعه قرار گرفت و نتوانست به عملکرد اصلی خود برسد.
وی با بیان این که انجمن‌های نفت ویژگی مستقلی دارند و نباید آنها را با فضای سیاسی درگیر کرد، گفت: با توجه به این که صنعت نفت در کشور ما دولتی است، انجمن نفت هم تحت تاثیر همین شرایط قرار گرفته و همین موضوع موجب ضعف عملکرد این مجموعه شده است و همه می‌دانند که این برخورد سیاسی با نفت، ظلم به این صنعت پیشرفته و پرتلاش است و ما را نسبت به کشورها و انجمن‌های آن سوی دنیا عقب می‌راند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با اشاره به دیدگاه وزیر نفت در مورد بازیابی توان انجمن نفت ایران و اهمیت دمیدن روح جدیدی از آیین‌نامه‌ها و نیروهای جدید به آن گفت: اعضای اصلی این انجمن تاکنون انتصابی بودند و با هماهنگی انجام شده بزودی انتخابات این انجمن به شکل رسمی برگزار و اعضا در جریان یک انتخابات، برگزیده می‌شوند.
مقدم با اشاره به فضای تحریم‌ها و محدودیتهایی که برای صنعت نفت ما به وجود آورده است، گفت: با تدوین آیین‌نامه‌های جدید و استفاده و همکاری با نخبگان و دانشگاهیان می‌توانیم انجمن نفت را فعال کرده و از پتانسیل‌های آن استفاده کنیم.
وی به جذب سه هزار نفر نخبه در قالب این انجمن اشاره کرد و گفت: رقابت کردن با قدرتهای جهانی و طرف حساب قرار گرفتن API ایران با IPI آمریکا یک حرکت جهادی می‌خواهد و ما باید به صورت جهادی کار کنیم.

  

منبع:ای استخدام
تاریخ ارسال: یکشنبه 14 تیر 1394 ساعت 12:12 | نویسنده: ایمی | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
کـدیـاب شارژ رایگان 94-95